AXA logo.png

Winners Announcement

Category for Students (Aged 10 - 12) | The Most Creative Artwork

CHAMPION

Phang Chen Yii

SK Kenyalang Sarawak

First

Runner-Up

Chew Yu Qi

SJK(C) Jit Sin B

Second

Runner-Up

Yong Kai Zhi

SJK(C) San Min

Category for Students (Aged 10 - 12) | ​​Consolation

SELANGOR

Amelia Siew Mei Kei
Abbie Choo Kah Xuan
Aqilah Sorfena Binti Syamsul Bahrin

Arif Iskandar B Ibrahim
Belle Foong Yann Thong
Chia Pei Lin
Chia Siao Shuen
Chia Yi Qin
Chin Zhi Hou
Chong Ping Don
Elva Ang Yaoqin
Farah Nuryn Bt Raslan Haniff
Gan Anson
Ha Yeon Jae
Hee Hui Tian
Irdina Batrisya Binti Russani
Isma Nuradriana Binti Isma Rizuan

Jaidev Roshaan A/l Doraisamy

Jenny Chia
Jessica Cho An Qi
Kam Sing Yi

Kok Zhi Yi
Liau Yuan Tong
Liew Wei Teng
Loke Yun Ching
Maihani Adleesya Binti Muhd Nizzam

Mandy Leong Wei Yen
Mika Tan Rou Yi
Neyharsya A/p Annamalai
Ng Kuan Ming
Nur Aina Shira Bt Mohd Shamsil

Nur Arisa Humairah Binti Faizul
Nur Shakiera Binti Kamarul Nur Bashah

Nurul Ameera Eryna Binti Abdullah

Pon Chin Yee

Raihanah Binti Rosli
Renee Lim Shin I
Sarah Najihah Binti Mohamad Fauzi

Saryl Chew Kit Hoe
Shermaine Chia
Tee Zhi Hong
Yong Qian Yi

KELANTAN

Chua En Qi
Lim Ai Fei
Nik Farah Batrisyia Binti Mohs Firdaus

Nornatsha Binti Rosman

Nuur Nouha Al-qauthar

MELAKA

Ananya Raghan

Shivarabjanni A/p Murugan

Negeri Sembilan

Toh Sin Yearn

Yong Yu Xuan

SARAWAK

Alvin Ling Yu Heng

Chieng Ker Ning

Destiny Pham Ning En

Evangeline Tie Tze Hui

Gracella Ruran Seminar Batuncang
Ivory Ting Jing Xu
Jocelyn Ha Chen Xi

Joycean Wong Zhen Siang

Kong Cheng Hong
Kua Chen Qian
Kua Chen Yuan
Lai Yi Xuan
Nichelle Wong Jie Yin

Oddie Wong Zhen Jie

Tiong Xin Yin
Tiong Zhi Yuan
Tong Chiong Wei Xu

W. PERSEKUTUAN

PERAK

Aavineesh Raj
Alexandra Lim Yi Xian
Aryan Kumeran
Chai Guo Tong
Denise Ng Jing Yee
Dhiya Hannah Binti Nazaruddin

Keeret Kaur Kenth
Lara Nulfadhila Binti Mohd Ilham
Lee Jian Le
Lim Kang Mun
Micelle Wong Jia Qi
Muhammad Aqil Amsyar B Mohs Aris

Suzie Ooi Kah Mey
Tan Yoke Pek
Yu Eng Ting
Tan Jay Yii

Wong Shi Xuan

Beh See Qee
Chai Xiu Yuan
Chang Qi En
Cheo Rou Zhi
Ching Jia Xiyn
Ching Jia Zheing

Emmeline Autumn Ooi

Joey Wong Hui Earn

Lee Yuan Jie

Lim Hui Mei
Loh Ji Choong

Meor Mohamad Adam Bin Meor Fairus Mustazar

Oh Sang Yi
Ong Kau Qing
Tan Shi Qi

Tung Hao Yang

Yap An Li
Yap An Qi

PAHANG

Ang Ke Yee
Cadence Lai Jiet Fei

Carmen Tan Kai Man

Casey Tan Kai See

Chok Jia Xuan

Chong Heng Man

Chow Yann En

Cynthia Tee Jie Yi

Helaine Kwang Hui

Jolene Tee Pin Yan

Koh Jia Sye
Looi Zhen Hua

Low Song Jie

Low Yee Rou

Ngan Qian Hui

P. Devakumaran A/l Parthiban

Pang Jing

Pang Ning

Soo Jing Ying

Sum En Le

Syed Ash-shahid B. Syed Muhammad Saudi

Tan Yi Hui

Wong Lih Yi

Wong Shi Xuan

Pulau Pinang

Cassandra Juimay Thae

Celine Neoh Xue Ying
Guai Pok Weai
Izzul Ikhwan Hadif B Azrizal

Jamie Wang Jun Xuan

Janerlynn Teoh Zi Xuan

Khaira Errisya Binti Emran

Khor Jenny

Lee Sin Xuan
Lim Hong En
Muhammad Iris Naufal Bin Zarie

Muhammad Izman Bin Muhammad Imran

Nandakisor Drarinail Visvanathan
Nur Aliesya Hazirah Binti Nassaruddin

Nur Fazwin Arisya Bt Norhisyam
Roshini A/p Shan Muganathan
Tan Yan Pei

SABAH

Chan Yan Yee
Chok Chai Man
Ho Hui En
Isaac Wong Hao Xuan

Lai Jun Bin

Lucas Ioan Pang
Nurul Syuhada Binti Asran

KEDAH

Dhivyaanjalli A/p Thanabal

Hary Varshnie Ap Hary Das

Ikhsan Myhaymin Bin Ismadi

Lee Li Shen

Lim Xin Ying

Lim Zi Ning

Muhammad Firzan Adriean B Mohd Faizal

Muhammad Irham Mukhriz Bin Mohd Azam

Nuha Aufa Binti Ibrahim Fikri
Ooi Hooi Ying
Poon Qin Wen
Puteri Aisyah Amelia Bt Mohammad

Shaheriena Nadieha Bt Shahrul Rizal

Thevanesh A/l Vijayakamara

Vijavarma A/l Gopalakrishnan

Terengganu

Adam Firdaus Bin Suffian
Ahmad Azim Bin Yusri
Asma' Umairah Bt Khairul Azhar
Kaisah Khadijah Bt Mohd Hasan
Muhammad Syafi Bin Mohd Syukri
Muhd Munir Imran Bin Yahya
Noor Hani Binti Ramlan
Nur Atiqah Batrisyia Bt Merzuki
Nur Fakhira Humiara Binti Mohd Hamdan

Nur Hanis Yasmin Bt Haslisham
Nur Iesyatul Zahraa Bt Moha Hatta
Nur Jehan Azwa Bt Abdul Elah@ilah

Nurfakira Uzma Bt Mohd Lazim
Puteri Afrina Faqihah Binti Mhd Fayzal

Syarifah Izzah Sofiya Bt Syed Fadzli Imran

Tuan Khaira Aisya Bt Tuan Mohd Saiful Anuar

JOHOR

Amberly Lim Yen Tong

Beh Jien Meng
Chern Zi Le
Chong Lun Jiea

Chong Wen Jie

Isma Aishah Bitni Iskandar
Khor Wan Hui

Khor Wan Qi
Lau Chen Ze
Ler Yu Thong
Lim Yu Qing

Muhammad Fahim Bin Hafri
Ng Jia Yee
Rennee Tan Le Xuen

Tan Kai Xiang
Wong Jie Lun
Yitjia Xin

Perlis

Nuwairah Binti Mohammad Nasser

Category for Pre-schoolers | A) The best artwork aged 3 to 4

CHAMPION

First

Runner-Up

Second

Runner-Up

Sui Kai Jun Ryan

Beh Shao Wei

TEO CHEN EE

Category for Pre-schoolers Aged 3 to 4 | Consolation

SElangor

Aisyah Rasyidah Binti Mohd Rashidi

Annesmae Wang
Aqeel Ziyad Bin Mohd Faizal
Chloe Yap

Ee Jia Xuan
Gui Yen Zhen
Hauraa Syahmina Mohd Shafiq
Kuhan A/l Ambersen
Lee Qin Ying
Lee Zi Xing
Lim Yee Xin
Melvyn Tung Sheng Yii
Muhammad Haikal Bin Farid
Muhammad Sufi Iman Bin Mohd Idham
Nur Aisyah Bt Khairul Azhar
Nur Ar-raisha Eryna
Nur Fatima Binti Muhammad Ramzan
Piong Zhi Qian
Rayhan Rizqin Bin Ramli
Shasmitra A/p Naveen Raj
Tung Hao Jun
Wan Nurmawar Latifa Binti Wan Ahmad Ruzwan

Wan Zulfiqri Bin Wan Zulkifli
Yashvi Goyal

W. PERSEKUTUAN

JOHOR

Ang Yue Xin
Aryanna May Binti Akmal Hafidz

Ayra Parsha
Goh Jing Yi
Lee Tze Hao
Mak Ker Qing
Muhammad Sultan
Nina Alyaa Bt Muhammad Fadzly

KEDAH

Adriana Safiyyah Binti Harmanto

Wong Jie Sheng
Wong Yu Tong
Yee Ee Ling

Pulau Pinang

Aleesya Tan Lin Er
Hana Khalisa Binti Hafizi

Lim Xuan Hui
Lucas Lee Cheng Feng

Carlson Neoh Chen Xuan

Gwyneth Ng Itzel
Jayden Lim Yee Keat

Melaka

Negeri Sembilan

Enzo Neoh Jia Jing

Hannah Yau Yu Xuan

Sukran A/lgauthamanar

PERAK

Chong Haw Ze

Ng Angela

Wong Yu Xin

Sarah Lim Ke Xuan

Category for Pre-schoolers | B) The best artwork aged 5 to 6

CHAMPION

Alston Lim Yen Zun

First

Runner-Up

Lew Zhi Xuan

Second

Runner-Up

Lee Xin Tong Yumiko

Category for Pre-schoolers Aged 5 to 6 | Consolation

SElangor

Aliff Iskandar B Muhammad Zakir Hassan

Chan Chen Kwan

Eaden Sam E-chen

How E Wenn

Kwan Xin En

Lee Lok En
Lee Paige
Liang Guan Wai
Misha Tioe
Mohgilvanan Loganathan

Muhammad El-fateh Bin Hakim

Nitilakshana Loganathan

Nur Ar-rania Izzati
Nur Safiyyah Amani Binti Mohd

Shivakumaran Arvin
Tan Yu Yi
Tung Khee Han

W.Persekutuan

Ang Chee Herng

Hng Wei Rou

Lee Jian Fu

SABah

Azwa Safrina Binti Mohd Najib

PERAK

Ameera Aishah Bt Mohd Nadzri
Chloe Lim Ke Qing
Khairundhia Irzara Binti Kamarul Haffiri

Yap Yu Qing

Terengganu

Tan Rui Zhi

Kedah

NEgeri Sembilan

Ang Zhi Yong
Lin Chean Yee
Tan Yong Jie
Wendy Zhuo Ray Ying

Yugentiran Puspanathan

JOHOR

Goh Yi Ling
Hamzi Fahmi Bin Hirwazi

Muhammad Adam Rayyan
Nur Rufaidah Damia Binti Ramlan

PAhang

Kenanga Bte Che Rose

Khoo Zhi Xuan

Lim Jia Le
Ong Jun An

SARAWAK

Chong Yee Chen
Edric Yong Tian Jun
Eunice Tie Tze Ying
Isaiah Immanuel Jagat Anak Mark

Joey Bong Xin Yi

Pulau Pinang

Khor Jia Yan
Quek Ker Yen
Ryan Tan Khai Loon

Teoh Min Jen
Teoh Zyn Quins

Wai Yan Yin

Category for School | The highest student Participation

CHAMPION

SJKC Damansara

First

Runner-Up

SJKC Pei Hwa 

Second

Runner-Up

SJKC SIN MING

© AXA AFFIN Life Insurance Berhad (723739)  | Dream Maker 2019